پیشگیری از شکار غیر مجاز در منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب دزفول

 
اقدام به موقع محیطبانان در منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب، شکارچیان غیر مجاز را به دام انداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، در پی ورود غیر مجاز دو نفر شکارچی به منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب شهرستان دزفول، با هشیاری و اقدام به موقع یگان حفاظت این منطقه و همچنین پرسنل منطقه حفاظت شده چهل پا شهرستان اندیمشک، پس از ۶ ساعت عملیات تجسس و تعقیب موفق به دستگیری متخلفین مذکور گشتند.

مسعود نوری پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، ضمن اعلام ممنوعیت هرگونه شکار و تیراندازی در مناطق تحت حفاظت این سازمان، در اینباره اظهار داشت؛ این عملیات که با اقدام مشترک تیم عملیات ویژه پیشگیری از تخلفات محیط زیستی شهرستان های دزفول و اندیمشک اجرا شد از ساعت ۲ بامداد آغاز و با سپری نمودن قلل و تپه های بسیار ناهموار و سخت گذر در منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب در ساعت ۸ صبح همان روز با دستگیری متخلفین و در ادامه هدایت آنان به ایستگاه محیطبانی در ساعت۱۴ عصر به پایان رسید.

وی افزود، در این عملیات تعداد دو قبضه اسلحه جنگی کشف و توقیف شد و متهمین جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی گردیدند.

گفتنیست منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب با وسعت۳۵۰۰ هکتار واقع در ۴۰ کیلومتری شمال شهرستان دزفول و بخش شهیون بوده که یکی از زیستگاه های ارزشمند کل و بز کوهی به شمار می رود.