تهیه سند توسعه تالاب شادگان در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست

 معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست ، در جریان بازدید از تالاب بین المللی شادگان گفت : تهیه سند توسعه در سازمان محیط زیست در حال انجام است
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - تهیه سند توسعه تالاب شادگان در دستورکار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.
مجتبی ذوالجودی معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در جریان بازدید از تالاب بین المللی شادگان در خصوص هدف از این بازدید اظهار داشت : پیرو سفر ریاست محترم جمهور و دستور ایشان در خصوص تدوین سند توسعه تالاب بین المللی شادگان ظرف مدت یکماه، این بازدید در فاصله کمتر از یک هفته بعد از دستور ایشان انجام گرفت.
وی افزود : کار تهیه این سند از همان روز اول در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و با همکاری سایر دستگاه ها و علی الخصوص وزارت گردشگری این سند تهیه می گردد.
ذوالجودی افزود : در سند آمایش سرزمین استان برای تالاب شادگان ، کاربری گردشگری در اولویت می باشد و اگر در این حوزه کار شود ، اقدامات مناسبی برای مردم منطقه انجام خواهد گرفت.
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص درخواست استقرار صنایع در منطقه گفت : درخواست هایی در این زمینه وجود دارد و محیط زیست بر اساس قوانین تکلیفی بالادستی و در چارچوب ضوابط و مقررات و رعایت قوانین ، همراهی مناسبی با مردم داشته و اگر مانعی در راه توسعه وجود دارد باید با اولویت بر حفاظت از محیط زیست منطقه این موانع برداشته شود.
وی ادامه داد : آنچه برای ما به عنوان سازمان حفاظت محیط زیست اهمیت دارد ، رعایت قوانین و مقررات محیط زیست است که این سازمان دنبال نموده و در کنار این قوانین همراه با تمام ارگان‌های مرتبط ، جهت استفاده و بهره برداری خردمندانه و پایدار از این تالاب بی‌نظیر تلاش می کند.
ذوالجودی گفت : تهیه سند توسعه ، تکلیفی است که ریاست محترم جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دستور کار معاونت محیط زیست دریایی و تالاب ها قرار داد و امیدواریم به زودی این سند توسعه تهیه و اجرایی گردد.
لازم به ذکر است ، معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر بازدید از تالاب و مرکز بازدیدکنندگان تالاب بین المللی شادگان ، از طرح های گردشگری در حال اجرا و مورد درخواست در این تالاب و همچنین بندر صیادی و بندر تجاری شادگان ، سایت پرورش میگوی چوئبده و چندین طرح زیست محیطی در شهرستان های آبادان و خرمشهر هم بازدید داشت.
در این بازدید مشکلات شهرستان شادگان با حضور فرماندار شادگان و روسای دستگاه های اجرایی شهرستان نیز مطرح و بررسی گردید.