داشتن تجارت بین المللی مشروط بر رعایت پروتکل های محیط زیست است

داشتن تجارت بین المللی مشروط بر رعایت پروتکل های محیط زیست است
 
 
 معاون محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: برای عضو شدن در کنوانسیون های بین المللی و داشتن تجارت بین المللی باید پروتکل های محیط زیستی را رعایت کنیم.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مجتبی ذوالجودی چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در محل این اداره کل در اهواز بیان‌کرد: خوزستان به لحاظ محیط زیست دریایی دارای ظرفیت های بسیار خوبی در بخش تالاب ها و دریا است و یکی از ویژه ترین استان ها در این بخش‌ها محسوب می شود.
 
وی گفت: موضوعی که در کشور بسیار مطرح است نوسازی و افزایش ناوگان دریایی در بخش های مختلف تجاری، صیادی و مسافرتی است، مقرر شده این برنامه در مدت ۱۰ سال انجام شود.
 
ذوالجودی اظهارکرد: اگر در آینده کشتی های این کشور از سوختی استفاده نکنند که از نظر داشتن سولفور مطابق با سطح بین المللی نباشد و توازن در بخش پسماند رعایت نشود قطعا جایگاهی در تجارت بین المللی نخواهیم داشت و بجای داشتن ناوگان دریایی در کشور مجبور به اجاره ناوگان از کشورهای دیگر خواهیم شد.
 
وی با اشاره به ضرورت توجه به تالاب های کشور در بخش گردشگری گفت: سند توسعه تالاب شادگان با نگرش گردشگری مد نظر است و در فرصت کم باید این سند تهیه شود.
معاون محیط زیست دریایی، تالاب ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهارکرد: رییس جمهور توجه ویژه به توسعه و رشد محیط زیست دارد که با برنامه ریزی می توان به این نقطه رسید.
 
وی افزود: تجربه نشان داده برای موفقیت در برنامه‌ها تغییرات لازم است و تغییر مدیریت ها می تواند به داشتن ایده و مسیر نو کمک کند.
 
در این مراسم از زحمات چهار ساله محمد جواد اشرفی مدیر کل سابق محیط زیست خوزستان قدردانی و داوود میرشکار بعنوان مدیر کل این اداره کل معرفی شد.
 
میرشکار مدیر کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان و مدیرکلی دفتر حفاظت از زیست بوم ها و ساحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست را در کارنامه کاری خود دارد.