تبیین کردن مسائل زیست محیطی برای سایر اقشار مردم بسیار مهم است و در حل مسائل به ما کمک می‌کند

سرپرست  اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در جلسه تودیع و معارفه ، خوزستان می‌تواند مسیرساز بسیاری از استان‌ها باشد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان داوود میرشکار سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان  آیین تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان  گفت: یکی از موضوعات مهم، نظم و سلامت اداری است که امیدوارم به نقطه مشترکی در این زمینه برسیم. توجه به معیشت همکاران نیز بسیار مهم است که امیدواریم از همه ظرفیت‌های قانونی در این زمینه استفاده شود.
 
وی افزود: خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به مردم یکی از موضوعاتی است که باید در راس امور باشد. مردمی‌سازی و ایجاد مشارکت مردم در رفع معضلات زیست محیطی نیز باید مانند گذشته به جد به آن پرداخته شود زیرا به جز آن راهی نداریم. باید توجه شود که اگر مسئولان را آگاه نکنیم و در قالب جهاد تبیین، مسائل زیست محیطی را مطرح نکنیم ما بازنده هستیم.
 
سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه امیدوارم در تحقق گام دوم انقلاب پیشرو باشیم، با اشاره به اینکه تا پیش از این در حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان فعالیت کرده است، گفت: ظرفیت و وجه تشابه بین سیستان و بلوچستان و استان خوزستان وجود دارد، عشیره‌ای بودن و  وجود معتمدان و ذی نفوذان است که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
 
میرشکار بیان کرد: اگر جهاد تبیین در حوزه محیط زیست استفاه شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود. تبیین کردن مسائل زیست محیطی برای سایر اقشار مردم بسیار مهم است و در حل مسائل به ما کمک می‌کند. شاید در گذشته فکر می‌کردیم اگر زباله از در خانه دور شود و منزل‌مان تمیز بماند مشکلی نیست اما بعد دیدیم پسماندها آنقدر زیاد شده‌اند که خودمان در حال دفن شدن در آن هستیم بنابراین تبیین مسائل زیست محیطی برای کودکان نیز بسیار مهم است.
 
وی با بیان اینکه خوزستان می‌تواند مسیرساز بسیاری از استان‌ها باشد، گفت: فعالیت‌ها باید بر اساس برنامه اجرا شوند که در این راستا باید برنامه پنج ساله مناسب با برش یک ساله داشته باشیم.
 
 در ادامه محمدجواد اشرفی مدیرکل سابق اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: اثرگذاری مثبت در راستای حوزه مسئولیتی را باید دیگران قضاوت کنند.
 
وی افزود: از روسای سازمان حفاظت محیط زیست که این فرصت را برای خدمتگزاری فراهم کردند، تشکر می‌کنم. یکی از بهترین دوران مدیریت من در این چهار سال بود و از همه همکاران که کاردان، کاربلد و هماهنگ هستند، تشکر می‌کنم.
 
اشرفی بیان کرد: وجود این همکاران، نقطه قوت است و می‌توان از این پتانسیل در راستای انجام وظایف به خوبی است