برگزاری جلسه پیشگیری از سوزاندن کاه و کلش در دادسرای شوشتر

 جلسه حفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوشتر با موضوع «پیشگیری از سوزاندن کاه و کلش» در این دادسرا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان _ این جلسه با هدف بررسی اقدامات پیشگیرانه آتش سوزی بقایای گیاهی پس از برداشت با حضور دادستان ، روسا و کارشناسان ادارات حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی در دفتر دادستانی شهرستان شوشتر برگزار شد .
بررسی عملکرد ادارات در سال گذشته و برنامه های پیش رو و بررسی راهکارها و پیشنهادات مختلف در زمینه پیشگیری از سوزاندن کاه و کلش اراضی زراعی از مهمترین محورهای این نشست بود .
مهدی زمانپور ، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شوشتر در این جلسه ضمن بیان مهمترین اقدامات این اداره در سال گذشته از جمله تهیه و توزیع بنر و بروشور در بین کشاورزان و مراکز ترویج کشاورزی ، شکایت علیه تعدادی از متخلفان و همکاری در برگزاری کلاس های توجیهی برای کشاورزان از دادستان درخواست تسریع در رسیدگی به پرونده های مربوط به آتش سوزی مزارع و همکاری بیشتر نیروی انتظامی با یگان های حفاظت منابع طبیعی ، محیط زیست و جهاد کشاورزی در شناسایی و معرفی متخلفان و برقراری گشت های مشترک برای برخورد قاطع تر با متخلفین را داشت .
برگزاری و استمرار جلسات توجیهی با همراهی بخشداری ها ، دهیاری ها و شوراهای روستایی و تهیه کلیپ ها و محتواهای آموزشی با همکاری نظام صنفی کشاورزان و آموزش های بیشتر کشاورزان، از جمله مهمترین مصوبات این نشست در آستانه فصل برداشت محصول استراتژیک گندم بود .