آتش زدن بقایای کاه و کلش مزارع کشاورزی جرم است

 سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت : آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی تخلف است و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - داوود میرشکار روز یکشنبه مورخ 31 اردیبهشت ماه ، در خصوص آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی (کاه و کلش) بیان کرد: متاسفانه کشاورزان بعد از برداشت محصولات بقایای آن را آتش می زنند که این اقدام‌ معایب و مشکلات زیادی را برای کشاورزی و محیط زیست ایجاد می‌کند.
وی گفت: نشست هایی را با دستگاه های مختلف برای برگزاری برنامه های ترویجی جهت جلوگیری از این اقدام انجام گرفته و از ظرفیت دانشگاه ها و پارک علم و فناوری برای بهره برداری مناسب از کاه و کلش و بقایای محصولات کشاورزی استفاده می شود.
میر شکار افزود: این اقدام برای طیف وسیعی از جانورانی که در خاک زندگی می کنند مضر است و در کنار این آسیب آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی باعث آلودگی هوا و بیماری های تنفسی می شود.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار کرد: اگر این آتش سوزی به جنگل ها برسد فاجعه ایجاد می‌شود، اگر اقدامات گذشته تاثیر گذار بود در حال حاضر شاهد این اقدام در استان نبودیم.
دادستان ها نیز در سراسر استان پیگیر پرونده ها و برخورد قانونی با افراد و کشاورزانی که بقایای محصولات کشاورزی خود را آتش می زنند و ایجاد آلودگی می نمایند ، هستند.