بهره گیری از ظرفیت های علمی کشور در جهت رفع مشکلات زیست محیطی در حوزه شهری

 سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در دیدار با اعضای شورای شهر اهواز گفت : باید از توان پارک های علم و فناوری جهت رفع مشکلات زیست محیطی در حوزه مدیریت شهری استفاده شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - روز سه شنبه 2 خرداد ماه ، سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با رئیس و اعضای شورای شهر اهواز دیدار کرد . در جریان این دیدار داوود میر شکار سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت : بسیاری از مشکلات حوزه شهری در بخش محیط زیست را می توان با توان علمی و بهره گیری از جوانان نخبه و فعال در پارک علم و فناوری بر طرف نمود.
او ادامه داد : ظرفیت خوب و توان علمی بالایی در این مراکز وجود دارد که با ارائه راهکارهای بروز و نو باعث کاهش آلودگی هوا و رفع مشکلات زیست محیطی در حوزه شهری خواهد شد .
میرشکار در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آموزش اشاره کرد و گفت : متاسفانه در برنامه مدیریت شهری جای آموزش خالی است ، در حالی که ما می‌توانیم با یک آموزش موثر برای همه رده های سنی بسیاری از مسائل و مشکلات در حوزه پسماند و شهرنشینی را آموزش و فرهنگ سازی نماییم. سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از مسئولان شورای شهر خواست تا در برنامه‌های کاری شهری توجه خاصی به مقوله آموزش داشته باشند.
وی همچنین به موضوع حمل و نقل اشاره کرد و گفت : صندوق ملی محیط زیست می تواند با ارائه مطالعات دقیق در حوزه نوسازی حمل و نقل شهری مشارکت داشته باشد .او در بخش پایانی سخنان خود گفت : صنایع مهمی در حوزه شهری اهواز قرار دارد که با تلاش و جدیت بیشتری در حوزه نظارت باعث کاهش آلودگی آنها شویم ، چراکه آلودگی‌های ایجاد شده سلامت مردم را به خطر خواهد انداخت و حرکت در این بخش باید به سمت رفع آلودگی و توجه افزایش مسئولیت های اجتماعی باشد.سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از مسئولین شورای شهر خواست تا به عنوان همکار در کنار محیط زیست در راستای کاهش آلودگی های آلودگی های و افزایش سرانه فضای شب مشارکت نمایند.
در این دیدار سیاوش محمودی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز نیز گزارشی از وضعیت کلانشهر اهواز ارائه نمود و گفت : شهرستان اهواز از لحاظ وسعت جز 5 شهر و از لحاظ جمعیت جز 8 کلانشهر کشور محسوب می‌شود که به خاطر وسعت و حاشیه نشینی این شهر با مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست روبرو است.
او از مسئولین اداره کل حفاظت محیط زیست درخواست نمود تا با مشارکت با دفتر معاونت امور عمرانی استانداری ، مطالبه گری جدی در حوزه تکمیل پروژه کمربند سبز شهر اهواز داشته باشند .وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نیازهای شهری در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره کرد و گفت : خوشبختانه در سال گذشته ۱۲۰ اتوبوس نو به ناوگان حمل و نقل اضافه شده و نیاز است با تقویت این بخش اتوبوس های جدیدی در خدمت مردم قرار گیرد که باعث کاهش چشمگیر آلودگی در بخش حمل و نقل خواهد شد.